AMG-KERNEL Молдова

AMG-KERNEL Молдова

Де можна купити саджанці волоського горіха?

Щеплені саджанці необхідно купувати в розпліднику. Наш розплідник організований в 2003 році, як самостійна виробнича одиниця і спеціалізований на вирощуванні високоякісного щепленого садівного матеріалу кращих районованих сортів волоського горіха, яблуні та інших плодових культур. Купити щеплені саджанці волоського горіха в Україні, Ви зможете у нас, а також в Молдові в розпліднику, який розміщений в північній лісостеповій зоні країни, недалеко м. Сорока, на зрошуваній рівній ділянці першої тераси річки Дністер, з глибокими родючими ґрунтами. Ділянка добре захищена від вітрів.

Річний потенціал виробництва 250-300 тисяч саджанців волоського горіха і 100-120 тисяч щеплених саджанців яблуні. Наукове забезпечення здійснює Інститут плодівництва Республіки Молдова.

Площу розплідника 50 га, що забезпечує оптимальне розміщення усіх його відділень, в тому числі маточно-насіннєвих і маточно-живцевих садів, школи сіянців і школи саджанців з відповідними сівозмінами.

Розплідник має сучасну прищеплювальну майстерню, приміщення для тимчасового зберігання живців прищепи, сіянців підщепи та саджанців, машини і агрегатами, для виконання на високому технологічному рівні всіх робіт у відділеннях розплідника. На щеплені саджанці волоського горіха – ціна у нас доступна кожному.

Для виробництва підщепних сіянців розплідник має маточно-насіннєвий сад в якому можна купити щеплені саджанці волоського горіха. Цей сад закладений сортами: Кишинівський і Козаку, рекомендовані в якості підщепи для волоського горіха нашої країни.

Виробництво однорічних сіянців, як підщепи, здійснюється в шкілки сіянців 4х-пільної сівозміни.

З площі 1 га шкілки сіянців можна отримати 50-60 тисяч підщеп категорії “стандарт”.

Живці щепи виробляються в маточно-живцевому саду, закладеному щепленими саджанцями районованих і перспективних сортів на площі 3,5 га. Потенціал плантації – 50 тисяч живців в рік, що забезпечує щеплення близько 300 тисяч щеплених саджанців.

Підщепа і живці прищепи заготовлюються пізно восени і до щеплення зберігаються в спеціальних умовах.

Щеплення
Виробництво щепленого садівного матеріалу під щеплені саджанці волоського горіха здійснюється за технологією з використанням настільного щеплення в період січень-квітень. Щеплення проводиться вручну і механізовано, з використанням спеціальних прищепних машин.

Безпосередньо перед щепленням і підщепу і щепу знімають з місць зберігання і піддають активації процесів росту протягом 10-15 днів для підщепи і 3-4 дні для живців прищепи, покладених в добре зволоженому субстраті, при температурі 26-28ºС.

Прищепний матеріал стратифицируют в спеціальних ящиках, в добре пропареній тирсі, при температурі 26-28º С, на протязі всього періоду стратифікації, яка становить 14-16 днів, тобто до моменту утворення кругового каллуса між компонентами щеплення.

Після закінчення стратифікації, ящики з щепленим матеріалом виносять з стратификационной кімнати в приміщення з температурою 2-4º С, де зберігаються до висадки в поле.

Вирощування щеплених саджанців.
Посадка щепленого матеріалу в першому полі розплідника проводиться тоді, коли температура грунту на глибині 10 см встановиться на рівні 10º С і немає небезпеки повернення заморозків.

Перед посадкою, зняті з консервації ящики з щепленими сіянцями, протягом 5-6 днів тримають на відкритому повітрі для загартування.

Для посадки використовують тільки прищепленої матеріал з круговим каллусов між прищеплювальними компонентами, після попереднього видалення всіх пагонів, що утворилися на підщепі під час стратифікації.

Щеплені рослини висаджують в першому полі розплідника рядами. Відстань між рядами 80 см, між рослинами в ряду 20-25 см. Спочатку, на добре підготовленому грунті, роблять борозни глибиною 25-30 см, які заливають водою.

Глибина посадки повинна бути такою, щоб місце спайки було на рівні поверхні грунту. Борозни засипають пухкою землею, добре утрамбовують, після цього підгортають, утворюючи горбки. В останні роки щоб посадити саджанці волоського горіха щеплені, кращі результати дає посадка під гідробур.

Відразу ж після підгортання перше поле поливають. Найкраще це робити дощуванням з невеликими перервами, щоб не порушити горбки.

Основні роботи в першому полі розплідника передбачають збереження грунту в пухкому стані, без бур’янів. Для забезпечення безперервного оптимального водозабезпечення, протягом вегетації проводяться 3-4 поливу. Періодично горбки знижують і видаляють кореневу поросль.

Роботи на другому полі розплідника аналогічні, як і на першому полі.

Викопка дворічних саджанців проводиться після опадання листя, зазвичай в кінці жовтня – початку листопада.